31-letni kapłan zamordowany

Konferencja Episkopatu Kolumbii w krótkim oświadczeniu potępiła zabójstwo 31-letniego ks. Diomera Elivera Chavarría Péreza. Do morderstwa doszło 27 lipca w parafii Raudal, nieopodal Puerto Valdivia, w położonym w północno-zachodniej części kraju departamencie Antioquia.

Według informacji podanych przez kolumbijską prasę do kapłana oddano kilka strzałów. Na razie nie są znane inne szczegóły, poza tym że opóźniono podanie tego faktu do wiadomości publicznej. Dotarcie na miejsce zbrodni nie było łatwe, ponieważ na obszarze tym działają bojówki ten jest na Armii Wyzwolenia Narodowego (ELN), lewicowej grupy terrorystycznej, która w Ekwadorze negocjuje porozumienie pokojowe z rządem Kolumbii. 

Ksiądz Chavarría Pérez został wyświęcony na kapłana pięć lat temu.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Gość
  29.07.2017 17:42
  Nigdy w GN nie przeczytałem, że 31 letni lekarz, inżynier, nauczyciel, urzędnik... itd. zostali zamordowani...
 • MichałObrębski
  29.07.2017 20:58
  "na obszarze tym działają lewicowe bojówki terrorystyczne", czyli "ubogie", "wykluczone" i walczące z "niesprawiedliwością", więc Ojciec Święty Franciszek mówił będzie znowu o... uchodźcach.
  Michał Obrębski
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.