Kard. Parolin z Rimini: Jesteśmy na etapie siewu

Kard. Pietro Parolin odwiedził kończący się dziś w Rimini nad Adriatykiem Mityng Przyjaźni Narodów.

Relacje z Moskwą, zagrożenie terrorystyczne oraz zamieszki w Rzymie – te tematy zdominowały dzisiejsze spotkanie watykańskiego sekretarza stanu z dziennikarzami. 

„Jesteśmy na razie na etapie siewu, a zatem trzeba zaczekać na owoce, ufając Bogu, który da wzrost i owoc temu, co staraliśmy się zasiać”. W ten sposób kardynał sekretarz stanu podsumował swoją wizytę w Rosji. Potwierdził pozytywną ocenę atmosfery spotkań oraz optymizm, jaki podtrzymuje on, mimo zachowania pewnej różnicy zdań, tak w odniesieniu do rosyjskich władz, jak i Cerkwi prawosławnej. Powtórzył także, iż nie rozmawiano na temat ewentualnej wizyty Papieża w Rosji. Natomiast nie wykluczył kolejnych wspólnych inicjatyw katolicko-prawosławnych, podobnych do peregrynacji relikwii św. Mikołaja przywiezionych do Rosji z Bari.

Dziennikarze pytali oczywiście także o kwestie domniemanego zagrożenia Watykanu ze strony terrorystów. Kard. Parolin potwierdził, że oglądał nagrane przez filipińskich dżihatystów wideo z zapowiedzią ataku na Rzym i Watykan, które rozpowszechniły wczoraj media. Zaznaczył, że niepokój budzi zwłaszcza widoczna tam „obłąkana nienawiść”. Zaprzeczył jednak, jakoby w Watykanie dodatkowo zaostrzono z tego tytułu środki bezpieczeństwa.

Watykański sekretarz stanu odniósł się także do ostatnich zamieszek w centrum Rzymu z udziałem policji i imigrantów. Zaznaczył, że „tego rodzaju sceny muszą bulwersować i boleć”, a „przemoc jest nie do przyjęcia po żadnej ze stron”. Wyraził jednak nadzieję, że obecnie uda się znaleźć pozytywne rozwiązanie kwestii dachu nad głową dla imigrantów, bez odwoływania się do „tak przykrych manifestacji”.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL