DR Konga: przemoc i zastraszanie katolików

Ponad 3 miliony osób wzięło wczoraj udział w marszach pokojowych w Kinszasie i innych miastach Republiki Demokratycznej Konga. W wyniku ataku policji 3 osoby poniosły śmierć.

Ponad 3 miliony osób wzięło wczoraj udział w marszach pokojowych w Kinszasie i innych miastach Republiki Demokratycznej Konga. Zostały one zorganizowane przez katolików wzywających prezydenta Josepha Kabilę do ustąpienia z urzędu. W wyniku ataku policji 3 osoby poniosły śmierć. Jak podają organizatorzy marszów, policja i wojsko od rana stały w pobliżu kościołów, gdzie odbywały się liturgie, aby uniemożliwić demonstracje. Siły porządkowe użyły gazów łzawiących i broni.

Ofiara zamordowanych, którzy manifestowali o zwycięstwo wolności w kraju nie pozostanie bezowocna – stwierdził jeden z organizatorów marszów. Do tego tragicznego bilansu należy dodać jeszcze dziesiątki rannych, aresztowanych, sprofanowane kościoły. Stanowczo potępiamy te nie dające się usprawiedlić zachowania policji i wojska, atakujących „ludzi, którzy manifestowali pokojowo z różańcami, Biblią, krzyżami i gałązkami oliwnymi w ręku” – oświadczyli organizatorzy demonstracji.   

Jednocześnie podkreślają oni wzorcowe zachowanie Kongijczyków, którzy walczą w imię wspólnego dobra. „Nie będzie ugody z władzami, dopóki na nowo nie zostanie nam przywrócona nasza godność i wolność” – czytamy w oświadczeniu demonstrantów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL