Spotkanie z Judaizmem

Eliezer Gurary – rabin chasydzki z ruchu Chabad-Lubawicz, poprowadzi wykład na Akademii Ekumenicznej i Dialogu Międzyreligijnego w Katowicach.

Serdecznie zapraszamy na kolejny wykład z cyklu Akademii Ekumenicznej i Dialogu Międzyreligijnego organizowany w Bibliotece Śląskiej. Gościem marcowego będzie Eliezer Gurary – rabin chasydzki z ruchu Chabad-Lubawicz, której centrum mieści się w synagodze Izaaka na ul. Kupa 18 w Krakowie. Jest inicjatorem publicznego zapalania chanukii na ulicy Szerokiej w Krakowie. Od 2013 roku rabin Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie, zaś od 2014 roku Naczelny Rabin Krakowa.

Ruch Chabad-Lubawicz (hebr. חסידות חב"ד) – grupa chasydów powstała przed 250 laty, pod koniec XVIII wieku w rosyjskiej miejscowości Lubawicze (ros. Любавичи, Lubawiczi na terenie obecnego rejonu rudniańskiego obwodu smoleńskiego), założona przez rabiego Szneura Zalmana. Obecnie jest najszybciej rozwijającą się grupą chasydzką - liczącą ok. 200 tysięcy wyznawców na całym świecie. Znana jest z licznych akcji misyjnych wśród Żydów. Zajmuje się studiowaniem Tory, filozofią religii i edukacją.

Kto?           Eliezer Gurary – rabin chasydzki

Gdzie?       Biblioteka Śląska, sala Parnassos

Kiedy?       Czwartek 15 marca 2018 r.

Godz.                  17.00

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL