Młodzi zjeżdżają do Lwowa

We Lwowie rozpoczyna się organizowana przez wspólnotę z Taize Pielgrzymka zaufania

Młodzież zjeżdża do Lwowa. Wszyscy są przyjmowani w rodzinach. Przyjechała też grupa dzieci z Donbasu, którymi opiekuje się wspólnota Taize. Dzieci podejmowane są obiadem w auli Caritasu przy Kurii Metropolitalnej (rzymskokatolickiej). Autobus z duszpasterstwa młodzieży z Wrocławia jest przyjmowany w Parafii Miłosierdzia w Rzesnej, gdzie miały miejsce jeszcze w lutym pierwsze modlitwy z braćmi jak przygotowanie do Spotkania. W sali sportowej na Kleparkowie trwa rejestracja uczestników i przydział goszczących rodzin. Tam tez odbędą się główne modlitwy. Ustawiono juz krzyż, używany na modlitwach Taize w Parafii św. Jana Pawła II.

Każdego dnia w auli będą wystawione kopie ikony maryjnej, charakterystyczne dla duchowości Galicji: ikona zarwanicka (sanktuarium greko-katolickie) oraz kopia obrazu Matki Bożej Łaskawej z katedry łacińskiej.

Będzie to tez okazja pozna Lwów. Seminarium prowadzone przez Parafie św. Jana Pawła II - spotkanie z wielodzietnymi rodzinami.(niedziela) oraz z byłymi więźniami i ich dziećmi (poniedziałek) odbędzie się w kaplicy z freskami Henryka Rozena obok Kurii Metropolitalnej, która rzadko odwiedzają turyści.

 
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama