Polski misjonarz werbista o sytuacji w Surabaja

"Akcja terroru jeszcze nie jest zakończona."

W indonezyjskim mieście Surabaja przebywa o. Józef Glinka SVD. Wiadomość o krwawych zamachach na kościoły w tym rejonie wywołała niepokój znajomych z Polski o los misjonarza i jego współbraci.

W związku z tym o. Glinka przesłał na ręce redaktor naczelnej "Małego Gościa" list z informacją o sytuacji:

Drodzy Przyjaciele, dostałem telefon i naście e-maili. Wszyscy pytali, czy my jesteśmy bezpieczni. Postanowiłem więc wysłać ten krótki list.

Nikt z werbistów nie ucierpiał. Zaatakowano jeden kościół katolicki, jeden protestancki i jeden zielonoświątkowy. Ataki przeprowadziła jedna rodzina. Matka i dzieci miały na sobie samobójcze bomby, ojciec wysadził siebie w samochodzie przed kościołem zielonoświątkowym.

14 ofiar śmiertelnych, w tym 6 terrorystów i 2 policjantów, 40 rannych.

Dla bezpieczeństwa od razu zamknięto wszystkie kościoły i ulice dojazdowe do kościołów. Jednocześnie specjalne ekipy sprawdzały kościoły. Odkryli 3 bomby, które nie wybuchły. Do akcji przyznała się ISIS.

Dzisiaj wszystkie szkoły są zamknięte.

Akcja terroru jeszcze nie jest zakończona. Wiadomość z ostatniej chwili: rano wybuchła bomba przed siedzibą policji.

Dziękujemy za modlitwy i duchowe wsparcie.

o. J. Glinka SVD

Jan Glinka o.Józef Glinka SVD - Surabaya

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.