Grabarka w internecie

Prawosławny monaster świętych Marty i Marii na Grabarce ma stronę internetową. Pod adresem www.grabarka.pl można poznać dawne i współczesne życie klasztoru.

MonastyrStrona ma charakter informacyjny. Znajdują się tu wiadomości na temat dziejów góry oraz historii istniejącego tu od 1947 roku monasteru i ludziach, związanych z tym świętym miejscem. Najważniejsze w dziejach sanktuarium wydarzenia zostały przypomniane w formie kalendarium. W dziale „Odwiedzili Grabarkę” przypomniano najzacniejszych gości, którzy tu się modlili w ostatnich latach.

Symbolem Grabarki stały się krzyże ofiarne, przynoszone i przywożone na wzgórze przez pielgrzymów. Dziś jest ich około 10 tysięcy. Wielkie i małe. Drewniane, metalowe, kamienne. Stoją wśród drzew. Gęsto otaczają cerkiew. O tradycji ustawiania krzyży można przeczytać na internetowej stronie sanktuarium. A w galerii obejrzeć zdjęcia doskonale oddające klimat i kontemplacyjny, modlitewny charakter monasteru.

Na tronie www.grabarka.pl można też znaleźć bardzo przydatne informacje: np. o godzinach odprawiania nabożeństw, terminach pielgrzymek i obchodzonych tu szczególnie uroczyście świętach Spasa Izbawnika (18-19 siepnia) oraz Ikony Matki Bożej „Wszystkich Strapionych Radość” (6 listopada). Ci, którzy nigdy nie byli na Grabarcie dowiedzą się, gdzie leży Święta Góra i jak tu najwygodniej dotrzeć. Wśród praktycznych informacji znajdują się też zasady zwiedzania tego ważnego dla polskiego prawosławia miejsca.

Przynoszone przez pielgrzymów ofiarne krzyże
«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie... Pobieranie...