Temat pojednania i przebaczenia zdominuje trzeci dzień Europejskiego Spotkania Młodych w Genewie, 30 grudnia. Polacy wezmą udział w Mszy św. odprawionej przez polskich księży w wielkich halach targowych Genewy.
Niedziela rozpocznie się nabożeństwami w parafiach. Młodzież będzie czytać kolejny fragment listu przełożonego wspólnoty brata Aloisa zatytułowanego "List z Cochabamby". Tematem do dyskusji będzie pojednanie. Na spotkania w małych grupach w 160 parafiach Genewy i okolic przyjdą mieszkańcy, aby lepiej poznać młodych Europejczyków.
Młodzież będzie się zastanawiać czy potrafi na co dzień rozpoznać Boga, który na przełomie roku - według tradycji Kościoła - przychodzi na świat jako Dziecię Jezus. Uczestnicy będą dzielić się wrażeniami z pierwszych dni spotkania i z przyjęcia w rodzinach. Zastanowią się także czym dla nich jest spotkanie w Genewie.
Po południu w halach targowych Palexpo zostanie odprawiona Msza św. dla Polaków, najliczniejszej grupy narodowościowej na obecnym spotkaniu. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Wojciech Polak z Gniezna, który w Genewie reprezentuje polski Episkopat. Brat Marek powiedział KAI, że biskupi, odwiedzający młodych mają okazję doświadczyć ich spontaniczności i wrażliwości. - Nie zawsze ta dynamika jest dostrzegalna w Polsce - ocenia brat Marek. Atrakcją spotkania ma być "czat z biskupem". Młodzież będzie pisać na kartkach różne pytania dotyczące wiary i dojrzewania, a następnie wysłucha odpowiedzi biskupa Wojciecha Polaka.
Wieczorem, na zakończenie modlitewnego czuwania, przełożony wspólnoty brat Alois ogłosi miejsce kolejnego Europejskiego Spotkania Młodych.
Na chwilę obecną nie wiadomo, czy dokonano również aresztowań.
Odnotowano też wzrost dyskryminacji wyznawców Chrystusa w miejscach pracy.