Temat pojednania i przebaczenia zdominuje trzeci dzień Europejskiego Spotkania Młodych w Genewie, 30 grudnia. Polacy wezmą udział w Mszy św. odprawionej przez polskich księży w wielkich halach targowych Genewy.
Niedziela rozpocznie się nabożeństwami w parafiach. Młodzież będzie czytać kolejny fragment listu przełożonego wspólnoty brata Aloisa zatytułowanego "List z Cochabamby". Tematem do dyskusji będzie pojednanie. Na spotkania w małych grupach w 160 parafiach Genewy i okolic przyjdą mieszkańcy, aby lepiej poznać młodych Europejczyków.
Młodzież będzie się zastanawiać czy potrafi na co dzień rozpoznać Boga, który na przełomie roku - według tradycji Kościoła - przychodzi na świat jako Dziecię Jezus. Uczestnicy będą dzielić się wrażeniami z pierwszych dni spotkania i z przyjęcia w rodzinach. Zastanowią się także czym dla nich jest spotkanie w Genewie.
Po południu w halach targowych Palexpo zostanie odprawiona Msza św. dla Polaków, najliczniejszej grupy narodowościowej na obecnym spotkaniu. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Wojciech Polak z Gniezna, który w Genewie reprezentuje polski Episkopat. Brat Marek powiedział KAI, że biskupi, odwiedzający młodych mają okazję doświadczyć ich spontaniczności i wrażliwości. - Nie zawsze ta dynamika jest dostrzegalna w Polsce - ocenia brat Marek. Atrakcją spotkania ma być "czat z biskupem". Młodzież będzie pisać na kartkach różne pytania dotyczące wiary i dojrzewania, a następnie wysłucha odpowiedzi biskupa Wojciecha Polaka.
Wieczorem, na zakończenie modlitewnego czuwania, przełożony wspólnoty brat Alois ogłosi miejsce kolejnego Europejskiego Spotkania Młodych.
Rosną m.in ograniczenia w zakresie deklaracji chrześcijańskiego światopoglądu w życiu publicznym.
"Zabili ich na różne sposoby. Są wszystkie dowody na to, jak ich torturowali."