Bruksela otwarta na młodzież

Uczestnicy Europejskiego Spotkania Młodych przyjeżdżają do stolicy Belgii. Około 30 tys. osób z całego kontynentu, w tym 9 tys. Polaków, przyjmowanych jest w 160 punktach zorganizowanych przy zespołach parafialnych. Stamtąd rozsyłani są do rodzin.

Jak powiedział Radiu Watykańskiemu br. Marek ze wspólnoty braci w Taizé, około 13-15 tys. rodzin zdecydowało się gościć u siebie uczestników spotkania. „Oznacza to, że prawie wszyscy, którzy przyjechali, będą mieszkać w domach brukselskich” – zauważył br. Marek.

29 grudnia przez cały dzień trwa recepcja uczestników. Młodzi Polacy przyjmowani są w dwóch szkołach, w pobliżu bazyliki Sacré-Coeur na Koekelbergu. Jest ich prawie 9 tys. „Nasza ekipa organizacyjna liczy już ponad 300 osób – powiedział br. Marek. – Są to młodzi, którzy przyjechali do Brukseli 27 grudnia. W niedzielę przygotowywali się, a teraz pomagają swoim rówieśnikom znaleźć miejsce w stolicy Belgii. Wszyscy razem spotykamy się po raz pierwszy wieczorem na wspólną modlitwę. Ogromne hale terenów wystawowych w Brukseli są już przygotowane jako miejsca modlitwy. W ten sposób rozpoczniemy to 31. Europejskie Spotkanie Młodych” – dodał kapłan wspólnoty braci z Taizé.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama