Zabito kolejnego kapłana

W Nigerii zamordowano kolejnego księdza. To już trzeci duchowny zabity w tym roku w tym afrykańskim kraju, a 10 w Afryce.

W sobotę wieczorem, w miejscowości Gwagwalada położonej 70 km od stolicy Nigerii Abudży zamordowano ks. Michaela Akawu Shekwonugaza. Do zabójstwa doszło w sklepie, gdy duchowny robił zakupy dla wspólnoty, w której mieszkał. Kule dosięgły go podczas napadu na centrum handlowe, w którym przebywał. Ks. Shekwonugaza święcenia kapłańskie otrzymał rok temu z rąk kard. Johna Olorunfemi Onaiyekana.

W tym roku na świecie zginęło już 23 duchownych: 10 na kontynencie afrykańskim, 9 na kontynencie amerykańskim, 3 w Azji i 1 w Europie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Sponsorowane

    Www.CzesciAuto24.PL