Luteranie: List pasterski biskupów

Synod naszego Kościoła przerwał obrady z powodu żałoby narodowej i podjął decyzję, aby nabożeństwa w niedzielę Quasimodogeniti miały charakter żałobny. Poprzez modlitwy łączymy się z rodzinami ofiar katastrofy i polecamy je Stwórcy. Bożej trosce i opiece polecamy również nasz naród i ojczyznę.

Jutro, 11 kwietnia br. o godz. 10.00 odbędzie się w katedrze ewangelickiej przy ul. Warszawskiej 18 w Katowicach nabożeństwo żałobne w intencji Narodu i ofiar katastrofy.
 

Poniżej publikujemy treść listu:

Drogie siostry i bracia w Chrystusie!

Polska przeżywa największą tragedię czasów powojennych. Ziemia katyńska będąca symbolem narodowej gehenny stała się miejscem katastrofy lotniczej. Śmierć Głowy Państwa oraz wielu najważniejszych osób w Państwie, które towarzyszyły Prezydentowi w podróży na uroczystości 70-lecia zbrodni Katyńskiej, poruszyła do głębi cały naród.

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce w katastrofie tej poniósł również nieodżałowaną stratę. Zginał pełniący obowiązki Ewangelickiego Biskupa Wojskowego ks. płk. Adam Pilch z Warszawy pozostawiając żonę, córkę, bliższą i dalszą rodzinę.

Zwiastowanie powielkanocne w kontekście tego doświadczenia nabiera głębokiego charakteru. Oto jesteśmy zmuszeni przeżywać radosną wielkanocną wieść, która w obliczu śmierci pozwala nam, poprzez wiarę, patrzeć poza grób w stronę wieczności.

Synod naszego Kościoła przerwał obrady z powodu żałoby narodowej i podjął decyzję, aby nabożeństwa w niedzielę Quasimodogeniti miały charakter żałobny.

Poprzez modlitwy łączymy się z rodzinami ofiar katastrofy i polecamy je Stwórcy. Bożej trosce i opiece polecamy również nasz naród i ojczyznę.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.