Atak na domy Koptów w Egipcie

Grupa ekstremistów islamskich zaatakowała i splądrowała cztery zabudowania mieszkalne chrześcijańskich Koptów w Egipcie. Wydarzenie miało miejsce 3 września w wiosce Demchaw Hachem, w prowincji Al-Minja, w centrum Egiptu.

Według miejscowych źródeł ucierpiały trzy osoby. Ten akt przemocy wpisuje się w klimat napięcia, jaki zrodził się w tamtejszej okolicy z powodu budowy małego kościoła. Siły porządkowe i miejscowe władze podjęły wysiłki, aby powstrzymać kryzys.

To nie pierwszy raz, kiedy dobra trwałe stają się celem ataków ekstremistów islamskich w Egipcie. Pod koniec ubiegłego roku w mieście Heluan dwie osoby zginęły, kiedy pewien człowiek zaatakował sklep znajdujący się w domu należącym do dwóch Koptów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
 • Gość
  04.09.2018 18:17
  Gdyby ci koptowie otworzyli domy i ramiona na islamskich nachodzców, gdyby ich obdarowali obficie, gdyby nawet umyli im nogi...zostaliby tak samo potraktowani albo gorzej.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Sponsorowane

  Www.CzesciAuto24.PL