Czas, by zrobić krok ku jedności

Jesteśmy już zmęczeni oczekiwaniem na zjednoczenie Kościoła. Nadszedł czas, by wspólnie zrobić krok w kierunku jedności – powiedział zwierzchnik Cerkwi Prawosławnej na Białorusi.

Metropolita Filaret uczestniczył w Rzymie w kongresie zorganizowanym przez Wspólnotę św. Idziego na temat roli ubogich w katolicyzmie i prawosławiu. Zdaniem białoruskiego hierarchy perspektywy dialogu są pozytywne, ponieważ obie strony szczerze pragną jedności. Mamy też nadzieję, że na spotkanie Papieża i patriarchy Moskwy nie będzie już trzeba długo czekać – powiedział prawosławny metropolita Mińska.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.