Nowy prawosławny biskup Kosowa

Serbski Kościół prawosławny mianował konserwatywnego duchownego biskupem Kosowa. Nowym przywódcą duchowym kosowskich Serbów będzie biskup Amfilohije Radović. Jego poprzednika odwołano z powodu oskarżeń o oszustwa finansowe.

Duchownego znanego z nacjonalistycznych i konserwatywnych poglądów mianowano w czwartek wieczorem.

Zdaniem agencji AP jest to sygnał, że serbski Kościół prawosławny, który uważa Kosowo za swoją kolebkę, wiąż nie uznaje ogłoszonej przez Kosowian w 2008 roku niepodległości. W Kosowie znajdują się setki serbskich klasztorów, często zbudowanych jeszcze w średniowieczu.

Poprzedni biskup Kosowa Artemije, został odwołany w lutym z powodu oskarżeń o zdefraudowanie państwowych i kościelnych funduszy.(PAP)

keb/ ro/

6280353

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.