Ekumenizm ducha w Trójmieście

Konferencja „Ekumenizm Ducha” w dniach 27-28 maja 2010 w Gdyni i Gdańsku. Gościem będzie ks. dr Peter Hocken, uznany teolog, pracownik naukowy, historyk katolickiej odnowy charyzmatycznej oraz ruchu zielonoświątkowego.

Stowarzyszenie "Chrystus dla Narodów - Polska", Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Mikołaja w Gdyni, Koinonia Jan Chrzciciel, Ruch Akademicki "Pod Prąd", Misja Służby Rodzinie zapraszają na na Konferencję „Ekumenizm Ducha”, która odbedzie się w dniach 27-28 maja 2010.

Gościem konferencji będzie ks. dr Peter Hocken, uznany teolog, pracownik naukowy, historyk katolickiej odnowy charyzmatycznej oraz ruchu zielonoświątkowego.

Ks. Hocken jest wybitnym specjalistą w dziedzinie ekumenii. W obliczu współczesnych globalnych przemian w chrześcijaństwie na całym świecie, ks. dr Peter Hocken prezentuje unikalną wizję, która realnie wpływa na kształtowanie nowych trendów w kościele 

Przez wiele lat był sekretarzem wykonawczym  Society for Pentacostal Studies. Obecnie należy do Międzynarodowej Komisji Teologicznej ds. Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Jest autorem licznych książek. Jego ostatnia publikacja nosi tytuł „Kościół, który nadchodzi”.

Ekumenizm ducha w Trójmieście   „Ilekroć widzę mur pomiędzy chrześcijanami, zawsze staram się wyjąć z niego jakąś cegłę” papież Jan XXIII. Plan konferencji:

czwartek 27 maja:

11.30 – 13.00: Seminarium Wykładowe

Wydział Filologiczno – Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego

sala nr 1.45

18.30:  Uroczysta Msza Święta

Kościół pw. Św. Mikołaja, ul. Św. Mikołaja 1, Gdynia Chylonia

piątek 28 maja:

10.00 – 12.00:  Seminarium wykładowe

Sala Kościoła KchWE, ul. Podwale Grodzkie 2G, Gdańsk

19.30: Seminarium wykładowe połączone z uwielbieniem i modlitwą

Kościół pw. Św. Mikołaja, ul. Św. Mikołaja 1, Gdynia Chylonia

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama