Ekumeniczne kolonie

Ośrodek Caritas w Myczkowcach rozpoczął akcję wakacyjną. Na pierwszym, czerwcowym turnusie kolonii ekumenicznej przebywa 200 dzieci z Ukrainy. Uczestnicy reprezentują Kościoły: rzymsko- i greckokatolicki oraz prawosławny, ewangelicki.

Mali goście, którzy przyjechali w Bieszczady, trafili na kolonie za pośrednictwem katolickich parafii i organizacji. Podczas dwutygodniowego pobytu w Polsce dzieci poznają kulturę i wiarę swoich przodków, uczą się języka, wypoczywają i zwiedzają Podkarpacie.

- Po raz pierwszy udało nam się zgromadzić w Myczkowcach młodych reprezentujących tak wiele wyznań. Z grupą przyjechał też ksiądz prawosławny. Razem się modlimy, razem bawimy. Dzieci poznają nawzajem swoje wyznania. Podczas Mszy Świętej widać jedną wielką wspólnotę , modlącą się do Boga - mówi ks. Bogdan Janik, dyrektor ośrodka w Myczkowcach. Większość czasu uczestnicy kolonii spędzają na terenie ośrodka, a w trakcie zajęć rekreacyjnych na świeżym powietrzu grają w piłkę, jeżdżą konno, wędrują bieszczadzkimi szlakami. Uczą się także języka polskiego” – dodaje ks. Janik

W kolonii biorą udział dzieci z Czortkowa, Włodarska, Koziatynia, Emilczyna, Kolomyji, Rożniatowa, Turki, Wołcza i Rudek.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.