Szukali odpowiedzi

Uroczyste nabożeństwo w niedzielę, 25 lipca 2010 r., zakończyło 5. Tydzień Ewangelizacyjny w Zelowie organizowany przez Parafię Ewangelicko-Reformowaną w Zelowie, Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Komisję ds. Misji i Ewangelizacji Diecezji Warszawskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego oraz Parafię Ewangelicko-Augsburską w Zelowie.

Tydzień, a w zasadzie osiem dni, podczas których dzieci miały możliwość uczestniczyć w przygotowanym specjalnie dla nich programie, a dorośli w seminariach i koncertach z newsem.
- Zostały one oparte na temacie odpowiedzialności człowieka za stworzenie, siebie samego, kościół, bliźnich. To temat, od którego często uciekamy, próbując zrzucić właśnie odpowiedzialność na kogoś innego. W ostatecznym  rozrachunku musimy jednak stanąć przed naszym Stwórcą i przed Nim zdać sprawę ze swojego życia. Czy będzie to moment, którego musimy się bać? Czy da się od tego wykręcić? Czy można tam posłać kogoś innego, w zastępstwie? Na te, i inne, pytania szukaliśmy odpowiedzi od 19 do 25 lipca – relacjonuje uczestniczka tygodnia.

Wśród wykładowców i mówców znaleźli się: ks. Grzegorz Giemza, prof. Karol Karski; ks. Roman Lipiński, Maciej Oczkowski oraz ks. Marcin Pilch. W Zelowie zagrali: Zelowskie dzwonki, chór „8 dzień”, Tomek Żółtko, EM.MA, Piotr „Pieter” Chwastek, Schola Laudate Dominium oraz Andrzej Marek Tranda i Mateusz Tranda.

W przedpołudniowych zajęciach dla dzieci, organizowanych od poniedziałku do soboty, wzięło udział około 40 najmłodszych z Zelowa i okolicy.  

Tegorocznemu Tygodniowi Ewangelizacyjnemu towarzyszyło hasło „Życie* jest dla ludzi”.

«« | « | 1 | » | »»