Ponad 20 osób zginęło w trakcie nabożeństwa

Co najmniej 20 osób zostało przygniecionych na śmierć, a 16 innych zostało rannych podczas pentekostalnego nabożeństwa w miejscowości Moshi w północnej Tanzanii.

Do tragedii doszło w sobotę w godzinach wieczornych, na lokalnym stadionie, gdzie odbywało się zgromadzenie religijne. Wierni napierali w kierunku prowadzącego, aby zostać namaszczonymi olejem.  

Nabożeństwo sprawował pastor Boniface Mwamposa, nazywający siebie „apostołem”.

Świadkowie zeznali, że Mwamposa powiedział setkom zebranych, aby przeszli przez obszar, na którym został rozlany „błogosławiony olej”.

Tłum rzucił się naprzód. Ludzie starali się nadepnąć na olej w nadziei na wyleczenie z choroby. Jeden z uczestników, którego przytacza AFP, określił to co się wydarzyło jak "przerażające".

Ludzie „byli bezlitośnie deptani, przepychając się łokciami. (...) To było tak, jakby kaznodzieja rzucił wiązki dolarów”.

Po incydencie Pastor Mwamposa został zatrzymywany przez policję w celu przesłuchania.

Władze ustalają, jaka jest rzeczywista liczba ofiar. Wielu trafiło do lokalnych klinik, placówek służby zdrowia.

Zwracają uwagę, że „incydent miał miejsce w nocy, było wielu ludzi, więc istnieje możliwość, że może być większa liczba ofiar".

Prezydent Tanzanii John Magufuli wysłał kondolencje i wezwał do zapewnienia większego bezpieczeństwa podczas tak dużych wydarzeń.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.