Orędzie wielkanocne z Ziemi Świętej

„Moc i łaska Zmartwychwstałego Chrystusa dają nadzieję, uzdrowienie i zwycięstwo nad tą pandemią i innymi ponurymi realiami życia”

„Moc i łaska Zmartwychwstałego Chrystusa dają nadzieję, uzdrowienie i zwycięstwo nad tą pandemią i innymi ponurymi realiami życia” - napisali w orędziu wielkanocnym patriarchowie i liderzy Kościołów Jerozolimy. Trzynastu przedstawicieli wspólnot chrześcijańskich podkreśla, że zmartwychwstanie przypomina o czasie odnowy i wskazuje jedyną drogę ku przyszłości, wolnej od ucisku, dyskryminacji, głodu i niesprawiedliwości.

Jako ludzie wiary, odczytują oni swoje zadanie przede wszystkim w pocieszaniu tych, którzy cierpią, umacnianiu chorych oraz pomocy potrzebującym. „Naszą misją, jako chrześcijan i ludzi, jest wzajemne podtrzymywanie się”.

Hierarchowie dodają, że należy modlić się za wszystkie ofiary pandemii. „Nasza ludzka słabość czerpie siły z Krzyża Chrystusa wyrażającego potęgę Boga. Nic nie stanie na przeszkodzie, aby Dobra Nowina o zmartwychwstaniu zabrzmiała w Jerozolimie oraz innych częściach świata, nawet jeśli w tym roku nie ma zbyt głośnych Alleluja! - czytamy w przesłaniu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama