Spakować miłość

Ogólnopolska akcja charytatywna „Prezent pod choinkę” ma w Polsce już swoją dziesięcioletnią tradycję i wielu sympatyków. Polega na przygotowaniu prezentu w pudełku po butach dla najuboższych dzieci ukraińskich przez osoby indywidualne lub grupy

Akcja rozpoczęła się 5 września, a zakończy 11 listopada, w grudniu zaś paczki zostaną przewiezione na Ukrainę do kilkunastu miejscowości, szkół, domów dziecka, parafii i in.

- Poprzez akcję chcemy nieść pomoc tym, którzy bardzo jej potrzebują, uczyć empatii i wrażliwości, pokazać, że nawet mając niewiele, też można coś ofiarować – mówi o celach akcji Iwona Holeksa, koordynator krajowy.

Do tej pory w akcji wzięły udział środowiska edukacyjne, kulturalne i kościelne. Koordynatorami lokalnymi są wolontariusze: nauczyciele przedszkoli i szkół, studenci, pracownicy firm, katecheci i księża, którzy sami zgłaszają się i czuwają nad przebiegiem akcji, zachęcają do robienia prezentów, zbierają je w swoich miejscach. 

Prezent może przygotować każdy, potrzebne jest tylko przekonanie, że dawanie jest czymś dobrym i potrzebnym. Do 20 września organizatorzy czekają na zgłoszenia koordynatorów lokalnych.
Strona internetowa akcji: www.prezent.cme.org.pl.

Organizatorzy: Centrum Misji i Ewangelizacji i Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama