Nasze drogi są piękne

Po raz dziesiąty zachęcamy ludzi do działania. Pomagamy zorganizować akcję charytatywną "Prezent pod choinkę" w szkole, w firmie, w konkretnej miejscowości. Akcja trwa już od miesiąca, a zakończy się 11 listopada, zaś 6 grudnia wszystkie prezenty pojadą na Ukrainę.

- Od dłuższego czasu Centrum Misji i Ewangelizacji współpracuje z Ukrainą. Pomagamy tamtejszym ludziom, bo żyją oni w biedzie. Niektórzy pytają, czy biedy nie ma i u nas. Tak, jest. Jednak niezaprzeczalnie poziom życia ludzi na Ukrainie jest niższy niż w Polsce. Dla nich Polska to niczym kraje Europy Zachodniej dla Polaków w latach '70 czy '80. Wiele dzieci i nastolatków marzy, by w Polsce studiować lub choć raz do Polski przyjechać. Zachwyceni są tym wszystkim, na co my narzekamy, o naszych drogach mówią, że są piękne. Zawozimy prezenty do tych najbiedniejszych z biednych. Na przykład do Borysławia z okręgu lwowskiego, do dzieci ze szkoły polskiej, gdzie w toaletach jeszcze nie ma muszli klozetowych, czy do internatu dla dzieci niepełnosprawnych, gdzie woda dostępna jest tylko przez 2 godziny - rano i wieczorem.  Jeśli my nie zawieziemy im świątecznych paczek, prawdopodobnie nie otrzymają żadnego prezentu na Boże Narodzenie. -  powiedziała Iwona Holeksa, koordynator krajowy akcji.

Jako organizatorzy jesteśmy przekonani, że nawet niewiele mając, można coś ofiarować. Każdego roku tego doświadczamy ze strony wszystkich, którzy przyłączyli się do tej ogólnopolskiej akcji.

Patronat medialny nad akcją objęli: Wiara.pl; Ekumenizm.pl, Gazeta Wyborcza, Jezus.com.pl, Luteranie.pl, Ox.pl, Polskie Radio Katowice, Radio Chrześcijanin.pl, Trans World Radio Polska, Tygodnik Powszechny, Zwiastun ewangelicki

Strona internetowa akcji:www.prezent.cme.org.pl

Organizatorzy: Centrum Misji i Ewangelizacji i Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama