Żółta kartka dla Williamsona

Przełożony Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X bp Bernard Fellay zagroził kontrowersyjnemu biskupowi Richardowi Williamsonowi wykluczeniem, jeśli nie zrezygnuje z reprezentującego go przed niemieckim sądem adwokata, powiązanego z ruchem neonazistowskim.

W komunikacie podpisanym 20 listopada stwierdzono, że bp Fellay formalnie nakazał bp Williamsononowi, by zrezygnował z adwokata, powiązanego z ruchem neonazistowskim i „nie pozwolił się manipulować przez idee polityczne, które w żaden sposób nie mają związku z jego misją jako biskupa katolickiego posługującego w Bractwie św. Piusa X”. 

Zgodnie z doniesieniami niemieckich mediów adwokat Wolfram Nahrath należy do skrajnie prawicowej Narodowej Partii Demokratycznej i przewodził neonazistowskiej organizacji młodzieżowej, zdelegalizowanej w 1994 r. Reprezentuje on bp. Williamsona w apelacji od wyroku sądu w Ratyzbonie, który w kwietniu br. orzekł wobec niego grzywnę w wysokości 10 tys. euro za negowanie zagłady Żydów w czasie II wojny światowej.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.