Ekumeniczna narada

Grupa Robocza Duszpasterzy Mniejszości Niemieckiej w Polsce spotkała się w Opolu, żeby wspólnie – w gronie księży katolickich, pastorów ewangelickich oraz osób świeckich – zastanowić się nad celami oraz stanem duszpasterstwa mniejszości narodowych.

Dyskutowano na temat świętowania niedzieli, przyjmowania sakramentów i nad chrześcijańską formacją wiernych.

Zwrócono m.in. uwagę na zwiększone zapotrzebowanie na ceremonie liturgiczne w języku niemieckim, głównie dotyczy to udzielania sakramentu małżeństwa, bowiem na skutek migracji młodych mieszkańców Śląska do Niemiec jest coraz więcej małżeństw mieszanych, polsko-niemieckich, także często się zdarza, że młodzi nie znają języka polskiego.

W spotkaniu uczestniczył bp Andrzej Czaja, ordynariusz diecezji opolskiej, i bp Jan Cieślar, biskup diecezji warszawskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego.
Organizatorem spotkania był ks. Piotr Tarlinski, duszpasterz mniejszości narodowych w diecezji opolskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.