8 ton pod choinką

Ponad 4,5 tys. prezentów dla najuboższych dzieci na Ukrainie wysłano w tym roku w ramach 10-ej edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę”.

Charytatywne przedsięwzięcie organizują Centrum Misji i Ewangelizacji (CME) oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. 

Jak informuje Iwona Holeksa, koordynator krajowy akcji, paczki wyjechały z Dzięgielowa na Śląsku Cieszyńskim do Borysławia na Ukrainie, a stamtąd trafią do ponad 50 miejsc: parafii, szkół, domów dziecka i szpitali. W tej edycji akcji po raz pierwszy jej uczestnicy mieli także możliwość przygotowania wirtualnej paczki. Dzięki temu 200 prezentów trafi do nastolatków w wieku 12-15 lat. W Polsce w akcję zaangażowało się ok. 100 miejsc, a przy jej przebiegu pomagało ponad 60 koordynatorów lokalnych i tyle samo wolontariuszy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.