Ekumeniczny koncert dla hospicjum

W najbliższą niedzielę, 9 stycznia o godz. 17.00, w Bielskim Centrum Kultury w Bielsku-Białej odbędzie się noworoczny koncert charytatywny dla hospicjum, w którym wystąpi chór i zespół jesiennych cieszyńskich warsztatów muzycznych

Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na budowę stacjonarnego hospicjum w Bielsku-Białej.

Prawie 100 chórzystów poprowadzi 6 młodych dyrygentów ze Śląska, a całym zespołem pokieruje bielski muzyk i aranżer Mateusz Walach. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć 12 utworów. 

- "Nie można życiu dodać dni, ale można dniom dodać życia”, takie zdanie, Cicely Saunders, towarzyszy naszym działaniom hospicyjnym w Centrum Misji i Ewangelizacji od samego początku. Koncert w wykonaniu młodych ludzi na rzecz hospicjum, współpraca z partnerem jakim jest Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne, to konkretne działania, które dają szansę na stworzenie miejsca, w którym zdrowi ludzie będą mogli towarzyszyć chorym w ich ostatnich chwilach życia, co w praktyce przede wszystkim oznacza rozmowę, czasem i milczenie, trzymanie za rękę. Po prostu bycie z drugim człowiekiem, w relacji z nim - powiedział ks. Grzegorz Giemza, dyrektor Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w: BCK, parafiach ewangelickich i katolickich w Bielsku-Białej oraz księgarni „Warto” w Cieszynie.

Patronat:
Jacek Krywult - Prezydent Miasta Bielsko-Biała
Bp Tadeusz Rakoczy - Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej
Bp Paweł Anweiller - Zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej

Organizatorzy:
Centrum Misji i Ewangelizacji (Więcej o projekcie hospicyjnym http://www.cme.org.pl/index.php?D=338)
Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama