Temat przewodni: „Lex orandi lex credendi”.
23 września odbyło się spotkanie on-line z okazji wznowienia prac nad siódmym etapem Międzynarodowego Dialogu katolicko-zielonoświątkowego, którego temat przewodni brzmi „Lex orandi lex credendi”.
Spotkaniu przewodniczył ze strony katolickiej bp Joseph Bambera, z diecezji Scranton w USA, a ze strony zielonoświątkowej pastor Cecil M. Robeck, Fuller z Theological Seminary w USA, wraz z pastorem Davidem Wellsem, Moderatorem Komisji ds. Jedności Chrześcijan Światowej Konferencji Zielonoświątkowej i Superintendentem Assemblies of God Canada.
Spotkanie stawiło okazję do wysłuchania i podzielenia się różnymi doświadczeniami przez szesnastu uczestników dialogu pochodzących z pięciu kontynentów. Następne posiedzenie przewidziane jest w Rzymie latem 2022 r. Dialog, który nie dąży jeszcze do jedności strukturalnej, ale pragnie badać, na bazie już istniejącej jedności, życie i doświadczenie duchowe reprezentowanych chrześcijan i tradycji, zwraca szczególną uwagę na pełnię życia w Duchu Świętym – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Papieską Radę ds. Popierania Jedności Chrześcijan.
Sąd Okręgowy uchylił pierwszy wyrok i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania.
Policja reżimu Ortegi-Murillo zmobilizuje 14 000 funkcjonariuszy.
Credo soborowe – „Nicaeo-Constantinopolitanum” – jest symbolem jedności.
Biskupi zajęli się także kwestią obecności lekcji religii w publicznej oświacie.