Taizé: Tylko do połowy listopada można zapisywać się na spotkanie w Rostocku

W Rostocku, w Meklemburgii na północy Niemiec trwają przygotowania do kolejnego, już 45. Europejskiego Spotkania Młodych w dniach od 28 grudnia 2022 do 1 stycznia 2023 r. Zapisy osób w wieku od 18-35 lat przyjmowane są jedynie do 15 listopada.

Jak zaznaczył abp Stefan Heße, katolicki arcybiskup diecezji hamburskiej, a terenie której leży Rostock, bracia z Taizé wybrali prawdziwie europejskie miejsce. Miasto hanzeatyckie ma wpływ na cały basen Morza Bałtyckiego. Miejscowy uniwersytet to miejsce nauki i dom dla wielu młodych ludzi, zarówno z okolicy, jak i z całego świata. Miejscowe Kościoły chrześcijańskie żyją w głębokiej komunii i zrozumieniu, które jest źródłem duchowości i wiary. Wspólna modlitwa, śpiew, cisza – cieszę się, że duchowość Taizé przyjeżdża w tym roku do Rostocku – stwierdził abp Heße.

Przyjazd młodych do Rostocku, pierwsze spotkanie z goszczącymi wspólnotami i przydzielenie zakwaterowania planowany jest na środę, 28 grudnia w godzinach od 8.00-12.00. Głównym miejscem spotkań będą tereny targów HanseMesse. Tam wydawane będą posiłki i odbywać się będą wspólne modlitwy. Wczesnym popołudniem o 15.00 zaplanowano spotkania tematyczne dotyczące wiary i życia wewnętrznego, zmian klimatycznych, zaangażowania w sprawy społeczne, kultury i sztuki... w Rostocku, Warnemünde i HanseMesse.

W sobotę, 31 grudnia o 15.00 zaplanowano spotkania uczestników z poszczególnych krajów w Rostocku, Warnemünde i HanseMesse, a o 23.00 czuwanie modlitewne w intencji pokoju na świecie, a następnie „Festiwal Narodów”.

W niedzielę, 1 stycznia młodzi wezmą udział w porannych celebracjach w goszczących wspólnotach, a następnie spożyją obiad u rodzin i od godz. 16.00 wyruszą w drogę powrotną do swoich domów.

Uczestnicy spotkania będą przyjęci albo przez mieszkańców miasta i pobliskich miejscowości, albo w miejscach wspólnego zakwaterowania (np. salach parafialnych, szkolnych lub w salach gimnastycznych). Wszyscy uczestnicy muszą zabrać materac turystyczny i śpiwór, by móc spać na podłodze.

Na facebook.com/taize.polska można znaleźć najbardziej aktualne informacje o przygotowaniach na terenie Polski do Spotkania Europejskiego.

Na facebook.com/taize można śledzić informacje i zdjęcia z przygotowań do spotkania w innych krajach.

Zgłoszenia można dokonywać na stronie https://www.taize.fr/pl_article4986.html

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama