Jordania: Boże Narodzenie w bliskości z ofiarami w Gazie

Kościoły rezygnują z momentów uroczystych i radosnych typowych dla celebracji bożonarodzeniowych.

Wspólnoty chrześcijańskie w Królestwie Jordanii będą przeżywać święta Bożego Narodzenia w duchu bliskości i szacunku dla niewinnych ofiar działań wojennych prowadzonych w Strefie Gazy i na terytoriach palestyńskich, rezygnując z momentów uroczystych i radosnych typowych dla celebracji bożonarodzeniowych – podaje agencja Fides.

Nie będzie jarmarków bożonarodzeniowych, zabraknie parad harcerzy i zespołów muzycznych, nie odbędą się koncerty. Odwołane zostają także wydarzenia z przekazywaniem prezentów dzieciom. Prośba o odwołanie imprez towarzyskich związanych z liturgicznymi obchodami świąt Bożego Narodzenia w tym roku – jak podaje Agencja Fides – została wystosowana przez zwierzchników Kościołów w Jordanii.

Po spotkaniu, które odbyło się w Ammanie, przywódcy Kościołów i wspólnot kościelnych Królestwa Jordanii wydali komunikat, w którym proszą także o wsparcie ludności Gazy przez przekazanie darowizn i ofiar ze zbiórek przeprowadzonych w całym Królestwie w niedzielę 12 listopada.

Wszyscy chrześcijanie w Jordanii są zaproszeni do przeżycia nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia w sposób stonowany, uczestnicząc w celebracjach liturgicznych i jednocześnie rezygnując z publicznych uroczystości.

«« | « | 1 | » | »»