Modlą się o jedność

W Brazylii trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który na południowej półkuli odbywa się pomiędzy uroczystością Wniebowstąpienia Jezusa a Zesłaniem Ducha Świętego.

Krajowa Rada Kościołów Chrześcijańskich w Brazylii (CONIC) wystosowała z tej okazji list podpisany przez ordynariusza diecezji Chapecó bp Manoel João Francisco i sekretarza generalnego CONIC pastora Luiz Alberto Barbosa.

„Pragniemy zaprosić wszystkich do wspólnego uczestniczenia w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan 2011. Zgodnie ze zwyczajem południowej półkuli odbywa się on między uroczystością Wniebowstąpienia Jezusa a Zesłaniem Ducha Świętego, w okresie symbolicznym dla wspólnot chrześcijańskich. W tym roku przypada on w dniach od 5 do 12 czerwca i przebiega pod hasłem: „Trwali oni w nauce apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach” (Dz 2, 42).

"Pragniemy aby Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan był ważnym momentem ekumenicznym w Brazylii” – czytamy w liście. Sekretarz Generalny CONIC zauważa, że z każdym rokiem wrasta zainteresowanie osób uczestnictwem w tym wydarzeniu. „Z różnych miejsc otrzymujemy telefony z prośbą o informację o przebiegu Tygodnia” – podkreśla pastor Barbosa.

„Tydzień Modlitwy wskazuje na jedność, podkreślając wiarę chrześcijańską która jest jedna, tak jak wiara Apostołów, odpowiedzialnych za przekazanie nauki Jezusa Chrystusa. Warto pamiętać, że każda parafia, region, diecezja posiada własny program obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan” – wskazuje ze swej strony bp Francisco.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama