Ekumeniczny chleb dla nowożeńców

Ks. Jan Byrt, znany z oryginalnych pomysłów ewangelizacyjnych luterański duchowny ze Szczyrku Salmopolu, przygotował specjalne chlebki ekumeniczne dla młodych par.

Nowożeńcy otrzymują chlebki, na których widnieje serce, połączone obrączki, kłosy zboża oraz odniesienie do Listu św. Jana. (1 J 4,7), gdy po kościelnej ceremonii wchodzą do domu weselnego. Symbol ma przypominać, że warto zamieniać chleb powszedni na Słowo Boże.

„Chcielibyśmy aby młodzi małżonkowie jako pierwszy prezent otrzymali Słowo Boże i chlebek ze Słowem Bożym o miłości. Kto miłuje ten zna Boga. Tak jak katolicy, tak i ewangelicy są głodni chleba i Słowa Bożego. Tutaj nie ma żadnych różnic” – podkreśla ks. Byrt

Jak wyjaśnia duchowny, forma na chleb została odlana z myślą o drugiej połowie roku kościelnego, kiedy udziela się bardzo dużo ślubów.

Chlebek można zamówić u w parafii ewangelickiej w Szczyrku lub w „Piekarni u Karola” w Wiśle Centrum. Warto dodać, że to nie pierwsza przygoda luterańskiego księdza z pieczywem. W ubiegłym roku postanowił uczcić jubileusz 500-lecia Reformacji wypiekiem chleba w kształcie „Róży Lutra” – godła Kościoła ewangelickiego na całym świecie.


 

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.