Ekumeniczny protest

Anglikanie, rzymscy katolicy, metodyści oraz Armia Zbawienia wspólnie oprotestowały decyzję Rady Miejskiej centralnej dzielnicy londyńskiej Westminster, dotyczącej wprowadzenia opłat parkingowych. Petycja z ponad 3 tys. podpisami została dostarczona władzom miejskim.

Dotychczas parkowanie w wieczory i w niedziele było bezpłatne. Teraz władze Westminsteru wprowadzają pilotażowy, 18-miesięczny program, zgodnie z którym opłaty za godzinę parkowania wahać się będą od 2,20 do 4,40 funtów. Program może przynieść aż siedem milionów zysku dla dzielnicy. Dodatkowo władze nałożyły 4-godzinny limit parkowania, co uniemożliwi uczestnictwo wiernych w porannej i popołudniowej liturgii. - Dla katolickich parafii Westminsteru to spore ograniczenie działalności duszpasterskiej - powiedział rzecznik prasowy arcybiskupa Westminsteru Vincenta Nicholsa.

Kościoły i związki wyznaniowe działające w Westminsterze wyraziły swój sprzeciw wobec decyzji rady, argumentując, że utrudni ona nie tylko życie religijne ich wspólnot, szczególnie osób starszych i niepełnosprawnych potrzebujących transportu do kościoła, ale również pracę charytatywną dla bezdomnych i innych potrzebujących, opierającej się w dużej mierze na pracy wolontariuszy.

Oburzenie Kościołów potęguje fakt, że Rada Westminsteru rozważa aktualnie projekt przepisów, zakazujących wydawania posiłków na ulicy osobom bezdomnym.

***

Ekumeniczny protest   Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKUMENIZM, LONDYN