Obradowali biskupi starokatoliccy Unii Utrechckiej

Minęło kilka miesięcy od zakończonej w Amersfoort Międzynarodowej Konferencji Biskupów Starokatolickich (MKBS). Istniejąca od 1899 roku Konferencja jest corocznym wydarzeniem, podczas którego spotykają się biskupi starokatoliccy Unii Utrechckiej oraz zaproszeni goście.

Na spotkaniu poruszane są kwestie, dotyczące zagadnień organizacyjnych, strukturalnych i ekumenicznych związanych z funkcjonowaniem Unii Utrechckiej. Wśród uczestników MKBS z Polski znaleźli się bp Wiktor Wysoczański (Kościół Polskokatolicki) oraz bp Michał M. Ludwik Jabłoński (Kościół Starokatolicki Mariawitów).

Na spotkaniu dyskutowano m.in. o zagadnieniach związanych z kontaktami międzykościelnymi z Kościołem Episkopalnym USA. Omówiono także współpracę z Cerkwią Prawosławną, która w tym roku zaowocowała wspólnym seminarium prawosławnych i starokatolickich studentów w Chambesy. Jesienią br. odbędzie się kolejne spotkanie młodzieży, tym razem na Krecie.

Ważnym akcentem obrad było zwrócenie uwagi na prowadzony dialog między Unią Utrechcką a Kościołem Starokatolickim Mariawitów w Polsce. Zadecydowano, że rozmowy ekumeniczne z Płockiem będą kontynuowane. Ważnym aspektem dla Unii Utrechckiej jest także zbliżenie między Kościołem Polskokatolickim a Kościołem Starokatolickim Mariawitów, bowiem pierwszy z nich jest stałym członkiem struktury. Przedstawiciele Unii Utrechckiej mają spotkać się jesienią na wspólnej konferencji z delegatami Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. Rozpoczęto także projektowanie uroczystości związanych ze 125. rocznicą powstania Unii Utrechckiej Kościołów Starokatolickich, która przypada w 2014 roku.

***

  Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EKUMENIZM, OBRADY

Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.