Ekumeniczna żałoba

Za modlitwę i wsparcie w tak trudnych dniach dla społeczeństwa Norwegii, podziękowała bp Helga Haugland Byfuglien, przewodnicząca Konferencji Biskupów Kościoła Norwegii.

Wydarzenia w Oslo i na wyspie Utøya z 22 lipca, dogłębnie wstrząsnęły krajem. Chrześcijanie na całym świecie nie pozostali bierni. W kościołach różnych wyznań organizowane były nabożeństwa i msze w intencji ofiar i Norwegii.

Za te wsparcie podziękowała teraz Biskup Kościoła Norwegii  Helga Haugland Byfuglien, podkreślając ekumeniczny wyraz tej pomocy słowami św. Pawła skierowanymi do Koryntian „I jeśli jeden członek cierpi, cierpią z nim wszystkie członki, jeśli jednemu członkowi jest okazywany szacunek, radują się z nim wszystkie członki.”  (1 Kor. 12:26)

Kościół Norwegii, ale także inne Kościoły chrześcijańskie w Norwegii zaoferowały wszelką pomoc poszkodowanym i ich rodzinom. Służą rozmową i modlitwą, szukającym ukojenia w Kościele. Przy tej okazji bp Byfuglien podkreśliła, jak mocno sprawdziły się stare teksty liturgiczne i pieśni, które dodawały otuchy i pocieszenia wielu osobom, które skorzystały z opieki duszpasterskiej Kościoła.

Modlitwa z Polski

Zwierzchnik oraz Prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce, ks. bp Jerzy Samiec i ks. Waldemar Pytel, napisali do Norwegów: „W tych trudnych chwilach naznaczonych wieloma pytaniami, bolesnym żegnaniem ofiar i duchowymi rozterkami chcielibyśmy zapewnić o naszej pamięci i modlitwie, którą wypowiadaliśmy podczas nabożeństw w naszych kościołach”  zaznaczył solidarność z Kościołem Norweskim. Nabożeństwo w intencji ofiar zamachów z Oslo i Utøya odbyło się w Warszawie w ewangelicko - augsburskim kościele Świętej Trójcy.

***

Ekumeniczna żałoba   Informacja pochodzi z portalu Ekumenizm.pl

Serdecznie dziękujemy za zgodę na zamieszczenie jej w naszym serwisie

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.