Sąd grozi hierarchom za obronę Tymoszenko

Sąd Najwyższy w Kijowie przestrzegł ukraińskich zwierzchników religijnych przed występowaniem w obronie Julii Tymoszenko.

Ich oświadczenia mogą zostać uznane za naruszenie niezawisłości władzy sądowniczej – powiedział przedstawiciel trybunału Oleh Khrypun. Wskazał przy tym na wysoki autorytet społeczny chrześcijańskich hierarchów. Ich stanowisko może mieć zatem realny wpływ na nastroje społeczne – dodał sędzia. W ostatnich dniach przeciwko aresztowaniu byłej premier wystąpili zwierzchnicy różnych Kościołów, w tym katolickiego obu obrządków. Zwracali oni uwagę, że zastosowanie tak surowych środków wobec Tymoszenko może naruszyć rozwój demokracji w kraju oraz wizerunek Ukrainy za granicą.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.