Irlandia: Przygotowania do Kongresu Eucharystycznego

Nie tylko katolicy biorą udział w przygotowaniach do Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, planowanego w stolicy Irlandii w przyszłym roku, od 10 do 17 czerwca

Włączyli się w nie również tamtejsi anglikanie i metodyści. Wspólnie z nimi stołeczna diecezja katolicka urządziła „stoisko ekumeniczne” na Krajowych Mistrzostwach Oraczy, trwających od 20 do 22 września w mieście Athy.

To doroczne spotkanie rolników daje też okazję do współpracy międzywyznaniowej i wspólnej modlitwy. Tym razem na „stoisku ekumenicznym” informuje się o najważniejszym przyszłorocznym wydarzeniu religijnym Irlandii, jakim będzie Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny w Dublinie. Wystawiono tam również symboliczny dzwon Kongresu, odbywający peregrynację po wszystkich diecezjach i parafiach Zielonej Wyspy. Jutro stoisko odwiedzą obaj arcybiskupi Dublina: katolicki Diarmuid Martin i anglikański Michael Jackson.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.