Iran: Śmierć za Chrystusa

Szerokie międzynarodowe echo wzbudziła sprawa pastora protestanckiego Youcefa Nadakhaniego, skazanego w Iranie na śmierć za przejście z islamu na chrześcijaństwo. Trzeba jednak pamiętać, że w tym kraju prześladowanych jest również wielu innych wyznawców Chrystusa.

Informacje na ten temat podał pastor Samuel Yeghnazar, który związany był w Iranie z takimi grupami ewangelikalnymi, do jakich należy też skazany na śmierć pastor Nadakhani. Jak powiedział on działającej na rzecz wolności religijnej organizacji Solidarność Chrześcijańska na Świecie (Christian Solidarity Worldwide), w ostatnich 11 miesiącach aresztowano co najmniej 137 irańskich chrześcijan. 40 z nich przebywało więzionych przez wiele tygodni.

Nie są bezpieczni również ci, którzy uciekli z Iranu przed prześladowaniem. Ewangelikalny duchowny poinformował, że 11 przebywających za granicą współwyznawców nawróconych z islamu otrzymało ostatnio e-maile z groźbą śmierci, jeśli nie powrócą do wiary muzułmańskiej. Pogróżki podpisali „Nieznani Bojownicy Ukrytego Imama” i zdaniem pastora należy je traktować poważnie. Uważa się, że ta szyicka organizacja ma powiązania z irańskimi tajnymi służbami. „Zapewnienia władz Iranu o respektowaniu tam wolności religijnej są obłudne” – uważa duchowny.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.