Asyż w Gdańsku

Przedstawiciele różnych wyznań wraz z mieszkańcami Pomorza spotkali się w niedzielę, 23 października w Gdańsku, aby modlić się w intencji pokoju na świecie. Ponadto odbędzie się 8 listopada panel dyskusyjny zatytułowany "Drogi do miejsc świętych".

"Już od sześciu lat spotykamy się u franciszkanów, aby przypomnieć wydarzenie zainicjowane przez Jana Pawła II 25 lat temu" - mówi o. Roman Zioła, współorganizator spotkania "Asyż w Gdańsku". - To było coś niesamowitego, by wszyscy modlili się o pokój - dodał.

O. Zioła zaznaczył, że "chcemy powiedzieć światu, że cały czas powinniśmy prosić Boga o pokój, że ten pokój jest wciąż zagrożony. I nie chodzi tu tylko o pokój pomiędzy narodami, ale i między ludźmi i rodzinami. Wszędzie dzieje się coś złego, a modlitwa o pokój jest cały czas nam potrzebna".

Jak podkreślił imam Hani Hraish z Gminy Muzułmańskiej w Gdańsku "dla nas muzułmanów takie spotkanie to oznaka wzajemnego uznania i szacunku. Muzułmanie, chrześcijanie i żydzi mogą razem obchodzić ten dzień w ramach szacunku, uznania i tolerancji". - Oby było jak najwięcej takich miast jak Gdańsk - dodał imam Hraish.

- To ważne wydarzenie. Uświadamiamy sobie, że mimo wszelkich różnic potrafimy się razem spotkać w modlitwie o pokój. Być może to spotkanie jest promieniem, który da światło pokoju i pójdzie dalej - mówił Dawid Baron z Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego.

Druga część „Asyżu w Gdańsku” odbędzie się we wtorek, 8 listopada o godz. 18.00 w Muzeum Narodowym. Spotkanie zatytułowane zostało „Droga do miejsc świętych”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama