Cameron: Upomnimy się o prześladowanych chrześcijan

Udzielając pomocy krajom rozwijającym się, Wielka Brytania będzie brać również pod uwagę stosunek danego państwa do chrześcijan – oświadczył David Cameron

Deklaracja brytyjskiego premiera kończy debatę, która wywiązała się po ostrej krytyce, jaką pod adresem rządu wystosowała Ann Widdecombe, jedna z czołowych działaczek Patrii Konserwatywnej. Zarzuciła ona Cameronowi, że stosuje on podwójne standardy w podejściu do praw człowieka: skutecznie broni na arenie międzynarodowej praw gejów, całkowicie natomiast zapomina o prześladowaniu chrześcijan. Nawet jeże są dziś lepiej reprezentowane w brytyjskiej polityce niż wyznawcy Chrystusa – powiedziała Widdecombe.
Po ostrej polemice, jaka wywiązała się na ten temat w parlamencie, David Cameron obiecał, że przy udzielaniu pomocy krajom rozwijającym się będzie odtąd brana pod uwagę nie tylko sytuacja homoseksualistów w tych krajach, ale również sposób, w jaki są tam traktowani chrześcijanie.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
  • jaskier
    01.11.2011 20:56

    Brawo Ann Widdecombe. A nasze "wspaniałe" media nie informują o prześladowaniach chrześcijan, a zdarzyło się że, mordowanie chrześcijan przez mahometan w Nigerii /na pólnocy, gdzie mahometanie stosują prawo szariatu/ przedstawiono jako walki plemienne. O dyskusji  przed około trzema tygodniami w Parlamencie Europejskim w sprawie rezolucji /tylko rezolucji/ w obronie chrześcijan w Sudanie Południowym, gdzie Sudan /Chartum/ używa do walki także samolotów, nasze media nawet nie zająkneły się.

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.