Dwudniowe uroczystości zgromadzą przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich Europy.
Najstarsza diecezja ewangelicka na świecie, diecezja mazurska, obchodzi jubileusz 500 lat. Jej powstanie wiąże się z Hołdem Pruskim, kiedy to w 1525 roku książę Albrecht Hohenzollern, dawny wielki mistrz zakonu krzyżackiego, najpierw przyjął tytuł księcia pruskiego, a kilka miesięcy później przeszedł na luteranizm.
W związku z tym, że Wielkanoc obchodzona jest w tym roku tego samego dnia przez Kościoły Wschodu i Zachodu, szwajcarski kardynał Kurt Koch podkreślił znaczenie Soboru Nicejskiego. W wywiadzie dla szwajcarskiego portalu informacyjnego catt.ch, prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Popierania Jedności Chrześcijan podkreślił historyczne i ekumeniczne znaczenie Soboru, który został zwołany 1700 lat temu przez cesarza Konstantyna.
W ewangelicko-augsburskiej katedrze pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach w niedzielę 30 marca oficjalnie przekazano nowy dzwon, który zawiśnie w katedralnej wieży. Jego fundatorem jest archidiecezja katowicka.
Biskupi zajęli się także kwestią obecności lekcji religii w publicznej oświacie.
22 marca we Wrocławiu odbyła się sesja Synodu Diecezjalnego Diecezji Wrocławskiej, podczas której dokonano wyboru nowego zwierzchnika diecezji.
Pałac Buckingham przemówił: Król Karol III i królowa Kamila planują odwiedzić papieża i Watykan 8 kwietnia. Data ta ma szczególne znaczenie dla obu stron: 20 lat temu, 8 kwietnia, Karol, ówczesny następca tronu, wziął udział w pogrzebie papieża Jana Pawła II - i w tym celu przełożył swój ślub z Camillą o jeden dzień.
Opozycyjny rosyjski kapłan Aleksiej Umiński oskarża Rosyjski Kościół Prawosławny (RKP) o tłumienie krytyków wojny w Ukrainie. „Kościół połączył się z państwem, tworząc jedną całość” - powiedział duchowny niemieckiemu tygodnikowi katolickiemu „Die Tagespost”. Wewnątrz Kościoła prześladowani są chrześcijanie, którzy nie zgadzają się z „antychrześcijańską postawą” patriarchy Cyryla I i ideologią „rosyjskiego świata”, „która jest propagowana zamiast Ewangelii”.
Dzień Pokuty i Modlitwy (Środa Popielcowa) rozpoczyna w Kościele ewangelicko-augsburskim Czas Pasyjny.
Nie jest jasne, w jaki sposób wydobyto z nich zeznania.