Luter nie był protestantem kulturowym, ale pobożnym chrześcijaninem. Dalsze wspólne kroczenie drogą do jedności wszystkich chrześcijan w jednym, Chrystusowym Kościele jest możliwe i sensowne tylko z poważnym, opartym na Piśmie i żyjącym z korzeni wyznania wiary chrześcijaństwem ewangelicznym.
Książka kard. Müllera zasadniczo poświęcona jest papieżowi i urzędowi papieskiemu i - co warto podkreślić - pisana była w trakcie sprawowania urzędu prefekta.
Ks. prof. Piotr Jaskóła: Pierwszym papieżem, który po 450 latach wymienił nazwisko Lutra, był Jan Paweł II.
Jest w tym miejscu przedziwna siła spokoju i cisza – mówi o Bożym Grobie w Jerozolimie o. Narcyz Klimas OFM. Zakonnik, który od niemal 30 lat mieszka w Ziemi Świętej i pracuje jako archiwista franciszkańskiej Kustodii, poświęcił znaczną część naukowej działalności badaniom autentyczności Bożego Grobu.
Po ponad 100 latach dążenia do jedności jesteśmy bliżej siebie. W tym czasie pojawiły się jednak nowe podziały. Jednocześnie rozumiemy dziś lepiej, że zjednoczenie Kościoła leży bardziej w rękach Boga niż w naszych.
Co roku słychać te same zarzuty. I co roku jest tak samo. Tymczasem fenomen Europejskich Spotkań Młodych Taizé pokazuje, że ekumenizm może mieć także młodą twarz.
Lublin ma niezwykle bogatą historię i kulturę. Na mapie kraju wyróżnia się również rozwiniętym dialogiem ekumenicznym, który od lat jest prowadzony w duchu wzajemnego spotkania i poznania.
Motto: ‘Większe jest to, co łączy” i trzy symbole w czasie Ekumenicznej Modlitwy Młodych.
O duchowym przebudzeniu i chrzczeniu muzułmanów mówi biskup Andrzej Siemieniewski.
Między innymi o burzeniu murów podziałów i Europejskim Spotkaniu Młodych we... Wrocławiu w rozmowie z "Gościem" opowiada br. Marek z Taizé.