Sytuacja wokół Państwa Islamskiego prowadząca do wzrostu siły terroryzmu i zagrożenia humanitarnego oznacza poważy kryzys, z którego Europa i świat zachodni muszą wyciągnąć wnioski - ocenił w czwartek wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.
Jako "diaboliczny i potencjalnie ludobójczy ruch" określił Państwo Islamskie, nowy komisarz ds. praw człowieka przy ONZ, Zajd Raad Zajd al-Husajn.
Rebelianci z Republiki Środkowoafrykańskiej, którzy porwali polskiego księdza, od sierpnia domagali się uwolnienia swojego przywódcy, atakując drogi i uprowadzając w sumie 18 innych osób - powiedział współpracownik duchownego, ks. Leszek Zieliński.
Trybunał apelacyjny w Lahaurze potwierdził wydany w roku 2010 wyrok śmierci za rzekome bluźnierstwo przeciwko Mahometowi na Asię Bibi.
Realizatorzy dokumentu chcą przypomnieć światu o tym, że w jednym z pakistańskich więzień przebywa niewinnie skazana kobieta.
Tarnowscy misjonarze dostarczyli odzież i środki czystości uprowadzonemu w Republice Środkowoafrykańskiej ks. Mateuszowi Dziedzicowi – poinformował ks. Piotr Boraca z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.
Prezydent USA Barack Obama powiedział we wtorek, że jest głęboko zaniepokojony szturmem bojowników Państwa Islamskiego (IS) na syryjskie miasto Kobane przy granicy tureckiej. Zapewnił, że Stany Zjednoczone będą kontynuować uderzenia lotnicze w tym regionie.
„Powaga sytuacji na Bliskim Wschodzie, sprowokowanej działaniami tzw. Państwa Islamskiego, domaga się kompleksowych, konkretnych działań. Agresora trzeba powstrzymać wszelkimi możliwymi środkami” – wskazuje kard. Pietro Parolin.
Porwany w ubiegły weekend przez syryjskich rebeliantów franciszkanin o. Hanna Jallouf OFM został wprawdzie przedwczoraj wypuszczony, jednak nie cieszy się pełną wolnością.
Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ciężko ranne w wyniku eksplozji granatu, do której doszło w zborze protestanckiego Zjednoczonego Kościoła Chrystusa w mieście Pikit w prowincji Cotabato na południu Filipin.