W Pakistanie zamordowano w więzieniu w Rawalpindi protestanckiego pastora, oskarżonego przed dwoma laty o bluźnierstwo przeciw matce Mahometa. Zastrzelił go wczoraj strażnik, który zranił też jego współwięźnia, skazanego na śmierć pod takim samym zarzutem.
Wojna zagraża też obecności Kościoła katolickiego w tym kraju – ostrzega abp Thomas Gullickson, nuncjusz apostolski w Kijowie.
- Po latach w miarę pokojowego współistnienia ludzi różnych kultur i religii znaleźliśmy się w obliczu ludzkiej i duchowej katastrofy.
Sejm RP w specjalnej uchwale potępił dziś akty ludobójstwa chrześcijan i innych mniejszości religijnych, dokonywane przez terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego. Posłowie wyrazili także solidarność z prześladowanymi w północnym Iraku i Syrii.
Szariat, czyli prawo koraniczne, które wkrótce ma zostać wprowadzone w prowincji Aceh na północno-zachodniej Sumatrze, będzie obowiązywać mieszkających tam nie tylko wyznawców islamu, ale także niemuzułmanów. Decyzje w tej sprawie ma podjąć pod koniec tego tygodnia miejscowy parlament jeszcze przed ślubowaniem nowych posłów, wyłonionych w wyborach z lipca br. Nowe przepisy wejdą w życie w październiku.
Dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego zniszczyli ormiański kościół w zdobytym w ostatnich dniach kurdyjskim mieście Deir el-Zor w Syrii.
Specjalna modlitwa za zmarłych rozbrzmiewa dziś w kościołach całego Pakistanu. W ten sposób chrześcijanie upamiętniają ofiary najkrwawszego zamachu wymierzonego w wyznawców Chrystusa, jaki miał miejsce w tym kraju.
Już 3700 uchodźców, głównie dzieci i kobiet, chrześcijan i muzułmanów znajduje się na terytorium katedry w Yola, stolicy położonego na północnym wschodzie Nigerii stanu Adamawa.
Apel bliskowschodnich hierarchów o obronę praw człowieka zagrożonych przez Państwo Islamskie.
Przyrównując tzw. Państwo Islamskie do diabła, kard. Fernando Filoni wskazał na pilną konieczność ochrony ludności cywilnej w Iraku.