Kościół w Nigerii apeluje do rządu o zintensyfikowanie działań na rzecz powstrzymania ofensywy islamskich fundamentalistów.
200 tys. euro na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Iraku przekazało papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Zapewnienie o solidarności i woli wsparcia dla wypędzonych z północnego Iraku chrześcijan przekazała delegacja wschodnich patriarchatów. Przewodniczył jej libański kardynał Béchara Boutros Raï.
Caritas Ukrainy mobilizuje siły, by dotrzeć z pomocą do ludności poszkodowanej na skutek wojny. Dostarczenie pomocy w rejony objęte walkami nie jest łatwe. Można się bowiem znaleźć w zasięgu ostrzału – podaje Andrij Waskowycz dyrektor tamtejszej Caritas. Takiej natychmiastowej pomocy humanitarnej potrzebuje dziś na przykład Ługańsk.
Rząd Autonomicznego Regionu Kurdystanu zrobi wszystko, co będzie leżało w jego możliwościach, dla chrześcijańskich uchodźców.
W związku z dramatyczną sytuacją chrześcijan w północnym Iraku amerykańscy biskupi wystosowali list do Baracka Obamy.
Papieski wysłannik, kard. Filoni, przekazał irackim jazydom pomoc w imieniu papieża. Spotkał się też z przedstawicielami władz autonomicznego regionu Kurdystanu i zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o konkretną pomoc.
Wyjazdu na Azjatycki Dzień Młodzieży w koreańskim mieście Daejeon, gdzie jutro będzie Papież, chińskie władze zabroniły ok. 80 młodym ludziom. Mówi się nawet, że doszło przy tym do aresztowań.
Europejscy biskupi wzywają wspólnotę międzynarodową do pilnych działań. Muzułmańscy liderzy potępiają eksterminację chrześcijan. W USA powstało nowe dzieło dialogu.
Z bólem i smutkiem Papież śledzi „dramatyczne wydarzenia ostatnich dni w północnym Iraku”. Jak zwraca uwagę w liście do sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, chrześcijanie i inne mniejszości religijne zostali tam „zmuszeni do ucieczki z własnych domów i do tego, by być świadkami zniszczenia swoich miejsc kultu oraz dziedzictwa religijnego”.