Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie ekumenizm.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
W Nigerii trzeba natychmiast stworzyć obozy dla uchodźców, w których będą panowały ludzkie warunki życia. Z takim apelem do władz tego afrykańskiego kraju, a zarazem do wspólnoty międzynarodowej zwróciła się Caritas Nigerii.
Trwająca w Syrii od czterech lat wojna domowa spowodowała już znaczne szkody w bogatym dziedzictwie historyczno-archeologicznym tego kraju. Okazuje się, że dotknęło to również tak ważnego dla historii chrześcijaństwa zabytku, jakim jest wzniesiony w pierwszej połowie III wieku po Chrystusie dom modlitwy w Dura Europos.
Pakistańscy talibowie, choć uważają się za gorliwych wyznawców islamu, udowodnili, że nie istnieją dla nich żadne świętości.
Biskupi Indii przekazali tamtejszemu rządowi memorandum, w którym zwracają uwagę, że wolność religijna w tym kraju jest coraz bardziej zagrożona.
Przynajmniej 20 chrześcijan porwano w minionym tygodniu w Libii. Ostatnia grupa to 13 osób, które uprowadzono 3 stycznia w Syrcie na północy kraju.
Można powstrzymać przemoc, nienawiści i wojnę, a także zapewnić, by wszyscy bez wyjątku mieli prawo do wolności religijnej i życia w swej ojczyźnie.
„Co powiedziałby i zrobił Jezus, gdyby za Jego czasów dochodziło do ataków terrorystycznych?” – pytanie to stawiają wiernym biskupi Kenii po serii krwawych zamachów, jakie dotknęły w ich ojczyźnie chrześcijan z rąk islamistów z ugrupowania Al-Szabab.
Pakistański komitet ds. walki z terroryzmem bez przedstawicieli mniejszości.
Kościół w Indiach wzywa władze tego kraju, by powstrzymały promowaną przez hinduistycznych fundamentalistów akcję pod hasłem: „Powrót do domu”.
Apelują o zamknięcie szkół koranicznych, które wychowują talibów.