"Rekonwersje" na hinduizm

Kościół w Indiach wzywa władze tego kraju, by powstrzymały promowaną przez hinduistycznych fundamentalistów akcję pod hasłem: „Powrót do domu”.

Jej celem jest przymusowe nawrócenie na hinduizm 4 tys. rodzin chrześcijańskich i tysiąca muzułmańskich. Ma to się dokonać do Bożego Narodzenia. Akcja została zainicjowana w stanie Uttar Pradeś, jednak powoli zaczyna rozszerzać się na cały kraj.

Biskupi przypominają, że wolność wyznania gwarantuje wszystkim mieszkańcom Indii tamtejsza konstytucja. Wskazują zarazem, że ciche przyzwolenie władz na coraz bardziej skrajne działania hinduistycznych ekstremistów mogą zepchnąć kraj w przepaść międzyreligijnej przemocy. Episkopat Indii wzywa policję do zdecydowanego reagowania na wszelkie przypadki przymusowych nawróceń, a zwierzchników wszystkich religii obecnych w tym kraju do zacieśnienia dialogu i współpracy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.