Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie ekumenizm.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Dramatyczny obraz konfliktu syryjskiego nakreślił na Mityngu Przyjaźni w Rimini wikariusz apostolski Aleppo bp Georges Abou Khazen.
Zapewnienie o solidarności i woli wsparcia dla wypędzonych z północnego Iraku chrześcijan przekazała delegacja wschodnich patriarchatów. Przewodniczył jej libański kardynał Béchara Boutros Raï.
Od kilku tygodni Stolica Apostolska usilnie apeluje o powstrzymanie zbrodniczej działalności państwa islamskiego, w tym o odcięcie islamistów od ich finansowych źródeł zagranicą.
Państwo Islamskie – nowy twór na mapie Bliskiego Wschodu, który budzi tyle obaw, konstruuje wydajny system samofinansowania, który ma zapewnić ostateczny upadek Syrii i Iraku.
Rząd Autonomicznego Regionu Kurdystanu zrobi wszystko, co będzie leżało w jego możliwościach, dla chrześcijańskich uchodźców.
Europejscy biskupi wzywają wspólnotę międzynarodową do pilnych działań. Muzułmańscy liderzy potępiają eksterminację chrześcijan. W USA powstało nowe dzieło dialogu.
Z bólem i smutkiem Papież śledzi „dramatyczne wydarzenia ostatnich dni w północnym Iraku”. Jak zwraca uwagę w liście do sekretarza generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych, chrześcijanie i inne mniejszości religijne zostali tam „zmuszeni do ucieczki z własnych domów i do tego, by być świadkami zniszczenia swoich miejsc kultu oraz dziedzictwa religijnego”.
Watykan zachęca wszystkich chrześcijan w Iraku do pozostania na jego terytorium, jeśli tylko warunki bezpieczeństwa na to pozwolą.
- Zabiorą się również za was - przestrzega Emil Nona, wygnany arcybiskup Mosulu.
Nie ustają apele i protesty w związku z dramatyczną sytuacją w Irbilu w irackim Kurdystanie.