Szukany tag:
uporządkuj wyniki:
Od najnowszego do najstarszego | Od najstarszego do najnowszego »
Wyszukujesz w serwisie ekumenizm.wiara.pl
wyszukaj we wszystkich serwisach wiara.pl » | wybierz inny serwis »
Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich obchodzą 18 kwietnia uroczystość Wielkiego Piątku. W tym roku Wielkanoc wypada u nich w tym samym terminie co u katolików.
Ogień trafi w tym roku nie tylko do prawosławnych, ale i katolików w Polsce.
Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich obchodzą 17 kwietnia uroczystość Wielkiego Czwartku. W tym roku Wielkanoc wypada u nich w tym samym terminie, co u katolików.
Prawosławni rozpoczęli w poniedziałek obchody Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej. Poprzedza on Wielkanoc, która w tym roku w Kościele wschodnim wypada 20 kwietnia, czyli w tym samym terminie, co u katolików.
Tegoroczna Wielkanoc w tym samym czasie co u katolików.
Tegoroczna Wielkanoc w Kościele prawosławnym wypada w tym samym terminie co u katolików, czyli 20 kwietnia.
Obrzęd święcenia wody w Bugu
We wtorek rozpoczął się 2025 rok według kalendarza juliańskiego, używanego w kraju przy ustalaniu dat większości świąt religijnych wiernych obrządków wschodnich - w Kościele prawosławnym i u staroobrzędowców.
W poniedziałek przypada ostatni dzień roku według kalendarza juliańskiego, z którego polska Cerkiew korzysta przy ustalaniu dat większości świąt religijnych. W części kraju, zwłaszcza w regionie północno-wschodnim, to okazja do zabawy na balach i prywatkach, jak w tradycyjnego sylwestra.
W prawie wszystkich białostockich placówkach oświatowych nie ma we wtorek zajęć. Uczniowie mają dzień wolny, bo 7 stycznia przypada pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia według kalendarza juliańskiego. W regionie zamkniętych jest też część urzędów samorządowych.