Taizé dla Korei Północnej

Z apelem o pomoc humanitarną dla mieszkańców Korei Północnej zwróciła się ekumeniczna Wspólnota z Taizé. Chodzi o podstawowy sprzęt medyczny i lekarstwa.

Bracia proszą o włączenie się w tę pomoc uczestników 34. Europejskiego Spotkania Młodych, jakie w dniach 29 grudnia 2011 – 1 stycznia 2012 r. odbędzie się w Berlinie. Mogliby oni przywieźć ze swoich krajów potrzebne środki medyczne, które na początku 2012 r. Wspólnota dostarczy do Korei Północnej, zapewniając ich dystrybucję w szpitalach i przychodniach na terenach wiejskich. – Nie jest to bez znaczenia, by na spotkaniu w Berlinie, mieście niegdyś podzielonym, wykonać gest solidarności wobec nadal podzielonego kraju – przekonują bracia.

Przypominają, że Korea Północna „dysponuje wykwalifikowanym personelem medycznym, brakuje jej jednak podstawowego sprzętu: stetoskopów, termometrów, aparatów do mierzenia ciśnienia, młotków neurologicznych, igieł do biopsji wątroby. Mile widziane będą również narzędzia chirurgiczne, które można poddać dezynfekcji. Dla małych przychodni na terenach wiejskich przydatne będą też bandaże i gaza jałowa oraz leki przeciw niestrawności, biegunce, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, na nadciśnienie i wrzody żołądka” – wylicza komunikat Wspólnoty.

Od 1998 r. Wspólnota z Taizé kilka razy wysyłała już do Korei Północnej pomoc humanitarną, gdy kraj ten przeżywał poważne braki żywności. W 2011 r. trzykrotnie posłała tam 260 ton mąki pszennej i 120 ton makaronu. Produkty te zostały rozprowadzone wśród najuboższych w regionach Siniju, Ryongchon, Yomju i Gesong.

Więcej na ten temat na stronie internetowej Wspólnoty: www.taize.fr/pl.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.