Berlin: Taizé coraz bliżej

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem 34. Europejskiego Spotkania Młodych w Berlinie ekumeniczna Wspólnota Taizé apeluje o przyjęcie w domach jeszcze 9 tysięcy uczestników

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem 34. Europejskiego Spotkania Młodych w Berlinie ekumeniczna Wspólnota Taizé apeluje o przyjęcie w domach jeszcze 9 tysięcy uczestników.

Poinformował o tym dziennikarzy 12 grudnia w Berlinie brat Han-Yol. Przypomniał, że gościom potrzebne jest tylko ciepłe miejsce pod śpiwór i matę izolacyjną. Oczywiście, nikt z uczestników spotkania nie zostanie bez noclegu. Jako „rozwiązanie awaryjne” bracia przygotowują zbiorowe noclegi dla grup w ośrodkach parafialnych i szkołach.

Organizatorzy oczekują, że w dniach 28 grudnia br. do 1 stycznia 2012 roku do Berlina przybędzie ok. 30 tysięcy młodych Europejczyków i tysiące ich rówieśników z okolic stolicy Niemiec. Europejskie Spotkanie Młodych będzie się odbywało m.in. we wspólnotach parafialnych i w czterech halach targowych. Program przewiduje wspólne modlitwy, śpiewy i rozważania biblijne w 20 językach, a także wizyty w ośrodkach społecznych. Odbywać się będą ponadto spotkania z przedstawicielami islamu i judaizmu oraz z politykami w Bundestagu, m.in. z jego wiceprzewodniczącymi Wolfgangiem Thierse i Katrin Göring-Eckardt.

Już teraz, każdego dnia od poniedziałku do soboty o godzinie 12.30 bracia z Taizé prowadzą modlitwę południową w kościele Matki Bożej nieopodal Alexanderplatz. Centrum, w którym trwają przygotowania do spotkania młodych, znajduje się przy Max-Brunnow-Straße 4 w dzielnicy Lichtenberg. To dawne więzienie oraz dwa duże kościoły Wspólnota Taizé otrzymała od władz Berlina do dyspozycji na czas Europejskiego Spotkania Młodych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BERLIN, TAIZE