Abp Williams krytycznie o arabskiej wiośnie

„Dla chrześcijan arabska wiosna okazała się zagrożeniem ich dalszej egzystencji we własnej ojczyźnie” – uznał w czasie posiedzenia Izby Lordów duchowy zwierzchnik anglikanów.

Abp Rowan Williams, który z urzędu zasiada w wyższej izbie angielskiego parlamentu, przytoczył dane na temat pogarszającej się sytuacji wyznawców Chrystusa w krajach objętych rzekomo demokratycznymi przemianami.

„Jeszcze nigdy nie było tak źle” – podkreślił prymas Wspólnoty Anglikańskiej. Przypomniał, że bliskowschodnie reżimy gwarantowały chrześcijanom pewną dozę bezpieczeństwa i wolności. Natomiast w wyniku przewrotów do władzy dochodzą nurty islamistyczne, co dla chrześcijan może oznaczać wzmożenie dyskryminacji i prześladowań. Anglikański duchowny przestrzegł również przed postrzeganiem Bliskiego Wschodu jako regionu muzułmańskiego. „W rzeczywistości jest to kolebka chrześcijaństwa i chrześcijanie są tam u siebie od dwóch tysięcy lat” – podkreślił abp Williams w czasie parlamentarnej debaty w Izbie Lordów.

«« | « | 1 | » | »»
Pobieranie...
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.